dzięki którym możemy poruszać się po linie. Jeśli potrafimy wiązać je na różne sposoby, to jesteśmy również w stanie poradzić sobie w sytuacjach kryzysowych (ratownictwo).
Wybór plecaka do przechowywania sprzętu nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Obecnie w ofercie niemal każdego producenta sprzętu do arborystyki znajdziemy torby, worki i plecaki transportowe. Nie wszystkie z nich dobrze sprawdzą się w codziennej pracy arborysty, ale opiszę dziś kilka modeli najchętniej wybieranych przez naszych klientów.
Podczas drzewnych operacji riggingowych, czyli kontrolowanego opuszczania urobku bloki lub podobne nim elementy stanowić będą niezbędny element całego zestawu, który pozwoli nam na opuszczanie uciętych sekcji. Opiszę po krótce urządzenia dostępne na rynku, z którymi miałem styczność.
W tym artykule opisujemy zasadność stosowania lonży stalowej oraz podpowiadamy jak sprawdzi się dany model. Opisane są takie tańsze oraz takie lepsze oraz różnice między nimi. Wyszczególnione są także różnego typu przyrządy regulacyjne.
Drzewołazy, kolce, słupołazy, drzewowłazy – różnie są nazywane, ale dla poprawności trzymajmy się tego pierwszego określenia :) Umożliwiają one dostęp i pracę na drzewach przeznaczonych do wycinki - zwłaszcza takich o strzelistej budowie, jak wiele iglaków. W tym miejscu powtarzamy powyższe – używamy drzewołazów na drzewach które wycinamy. Absolutnie niedopuszczalne jest wbijanie kolców w zdrowe drzewo, które pielęgnujemy! Zachowanie takie jest niezgodne ze sztuką arborystyczną, nielegalne i należy takowe piętnować.